077-3336474
 
 
מספר
מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עו"ד אופיר בוכניק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תחומי עיסוק

 
עו"ד אופיר בוכניק עוסק במשפט אזרחי-מסחרי כבר יותר מ-20 שנה ומעניק ייעוץ משפטי בשלל תחומים ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. הוא מייצג את לקוחותיו בערכאות השיפוטיות השונות ומלווה אותם בנאמנות לאורך כל התהליך.
 
 

תחומי העיסוק של עו"ד בוכניק כוללים:

 
 
 

שירותי נוטריון

 
 
 
אישור תרגומים נוטריונים
משרדינו מעניק שירות של אימות נוטריוני של תרגום מסמכים בשפות אנגלית וצרפתית.
אימות נוטריוני נדרש במקרים רבים – בדרך כלל בהמצאת מסמכים שאינם בעברית למוסדות השונים בארץ וכן תרגום של מסמכים בעברית לצורך המצאתם בחו"ל.
כאשר האימות הנוטריוני מועבר לגורמים בחו"ל בדרך כלל נדרש אישור "אפוסטיל" הניתן על גבי המסמך באמצעות מזכירות בית המשפט.
עלות השירות תלויה בהיקף המסמך והתעריף נקבע לכל 100 מילים במסמך.

אימות חתימה
הפעולות השכיחות בהן נדרש אימות חתימה נוטריוני הן:
  • אימות חתימה על ייפויי כוח בין אדם לאדם (למעט אם ניתן לעו"ד), בין אדם לחברה ולהיפך.
  • אימות חתימה על ייפויי כוח במסגרת הסכמי רכישת דירה עבור בנקים למשכנתאות או חברות
משכנות.
  • אימות חתימה על הסכמות הורים ליציאת קטינים מהארץ לחו"ל.

אישור העתק למסמכים

מקום בו יש צורך להמציא מסמך מקורי ניתן להציג העתק של המסמך ובלבד כי ניתן אישור נוטריון כי ההעתק מתאים למקור. אישור כזה ינתן לאחר שהעותק המקורי של המסמך יוצג לנוטריון.
 
 

 
 
 

ייפוי כוח מתמשך

 
 
 
עד לתיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (שנכנס רק לאחרונה בשנת ), כאשר אדם היה מגיע לחוסר תפקוד גופני או שכלי, היה צריך למנות לו אפוטרופוס שיטפל בענייניו.

במסגרת זו, האדם הבלתי מתפקד לא יכול היה להשפיע על ההליך, מכיוון שבאותה עת, כשירותו כבר היתה פגומה. לכן, הוא לא יכול היה להחליט מי יהיה האפוטרופוס וכיצד ינהג האפוטרופוס, ברכושו או בהחלטות על בריאותו.

בנוסף, ההליך היה מסורבל, מאחר שהיה צורך בליווי כמעט צמוד של בית המשפט, במסגרת קבלת החלטות של האפוטרופוס.
במסגרת תיקון 18 לחוק חל שינוי משמעותי, באמצעות מכשיר משפטי חדש, שנקרא ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שכל אדם (בגיר מעל גיל 18) יכול לערוך בתקופה בה הוא בריא וצלול, באופן שמאפשר לו למעשה אוטונומיה מוחלטת להחליט בעצמו (!) כיצד ינהגו בו או ברכושו, כאשר יגיע (חלילה) למצב של חוסר תפקוד.

המחוקק יוצא מנקודת הנחה כי כל אדם יודע היטב על מי הוא סומך, מי ממקורביו מסוגל לטפל בענייניו ואיך הוא רוצה שיטפלו בו או בענייניו. לאחר עריכת ייפוי הכוח, ייפוי הכוח מופקד במשרדי האפוטרופוס הכללי.

רק עורך דין שעבר השתלמות מתאימה והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי בעניין רשאי לערוך ולהחתים ממנה על ייפוי כוח מתמשך. יש לוודא קיומה של תעודת הסמכה במשרד עורך הדין.

משרדנו מחזיק בתעודת הסמכה לעריכת יפוי כח מתמשך
 
 

 
 
 

ליטיגציה - משפט אזרחי , בוררות ויישוב סכסוכים

 
 
 
המשרד הנו בעל ניסיון מקצועי עשיר בתחום הליטיגציה האזרחית ובכלל זה בהגשת תביעות, ייצוג לקוחות והופעה בערכאות המשפטיות השונות ברחבי הארץ ובכלל זה גישורים ובוררויות. ניסיון המשרד מאפשר יכולת להעריך סיכונים בהליך המשפטי וניהול הליך בצורה מיטבית ללקוח.
 
 

 
 
 
 
 

דיני מקרקעין

 
 
 
עסקאות נדל"ן הינן עסקאות מורכבות ובד"כ בעלו כספית גבוהה. כאשר מדובר ברכישת דירת מגורים זו עסקה משמעותית לבני הזוג או למשפחה.

מומלץ לערוך הסכמים אלה במשרד עורך דין המתמחה בתחום.
המשרד מתמחה בנושאים הבאים בתחום זה:

עסקאות מול קבלנים
בעסקאות אלה יש לקבלן עורך דין מטעמו. במסגרת ההסכם נדרש הרוכש לשלם שכר טרחה גם לעוה"ד של הקבלן.
יש הרוכשים שנוטים שלא להעזר בשירותי עו"ד שייצג אותם בעסקה מול הקבלן מתוך מחשבה כי השכר אותו הם משלמים לעוה"ד של הקבלן יעניק להם שירות שישמור על האינטרסים שלהם בעסקה.

יובהר כי תשלום זה הינו רק לצורך פעולות עוה"ד לרישום הבית המשותף ורישום הדירה על שם הרוכש. בפועל עורך הדין של הקבלן אינו מייצג את הקונה בעסקה עצמה.
משרדנו מעניק שירות של ייצוג רוכשים מול הקבלן.


עסקאות מכר "יד שנייה"
משרדינו מתמחה ביצוע עסקאות יד שנייה הן מטעם מוכר או מטעם קונה. יש עסקאות בהם עוה"ד מייצג את שני הצדדים בעסקה.
הייצוג בעסקה הינו החל משלב בדיקת הזכויות, קיום ההסכם, בחינת נושא המס ובמקרה של ייצוג קונה גם רישום הזכויות על שמו.

העברות ללא תמורה
כיום העברות ללא תמורה הפטורות ממס שבח הינם בעיקר העברות בין בני זוג או העברות בין הורים לילדים. העברות ללא תמורה מתבצעות בד"כ לצורך תכנון מס, הענקת מתנה בחיים וכו'. בהתאם לכללים שבחוק נותן המתנה פטור ממס שבח ומקבל המתנה משלם מס רכישה בשיעור מופחת.

הסכמי שכירות
משרדינו עורך הסכמי שכירות הן לנכסים מסחריים והן להשכרת דירות.

רישום/תיקון צווי בית משותף
המשרד מעניק שירותי רישום או תיקון צו בית משותף לקוחות פרטיים במקרה שמתעורר צורך לשנות את הרישום במקרה בו בוצעה בנייה/הרחבה של הדירה או במקרה שלקוח מעוניין בפיצול מגרש/דירה ל- 2 מגרשים/דירות.

לעתים קיים צורך בביצוע תיקונים ברישומים הנובעים מטעות סופר ו/או מטעות בזיהוי הדירה ומיקומה ביחס בין מיקום הדירה בפועל למיקומה בתשריט.

פינויי שוכרים מדירות
משרדנו עוסק בהגשת תביעות לפינוי מושכר לבית המשפט במקרה בו שוכר אינו מקיים את הוראות חוזה השכירות ובפרט תשלום דמי השכירות. לאחר הגשת תביעה לבית משפט וקבלת צו פינוי פועל משרדנו לביצוע הצו באמצעות ההוצאה לפועל מקום בו השוכרים לא מקיימים בעצמם את פסק הדין.
 
 

 
 
 
 

צוואות וירושות

 
 
צוואה הינו מסמך אותו עורך המוריש בחייו במסגרתו הוא מצווה את שיעשה ברכושו לאחר מותו.
במסגרת הוראות הצוואה המוריש אינו כבול לכללי הירושה שבחוק והוא יכול לקבוע את זהות היורשים כמו גם את חלקם בירושה.
משרדנו נותן שירות של עריכת צוואה. במסגרת זו נבדק רצון המצווה וניתן יעוץ לענין אופן עריכת הצוואה בהבטים שונים כגון שיקולי מס, מניעת סכסוכי יורשים וכו'.
 
 

 
 
 
 
 

דיני חוזים

 
 
 
עריכת חוזים והסכמים מסחריים
 
 

 
 
 
 
 

דיני חברות

 
 
 
 
פשיטת רגל
המשרד מתמחה בהגשת בקשות לפשיטת רגל ומחוזות דרום ומרכז ומעניק ייעוץ מקדמי בנוגע לאופציות העומדות בפני הלקוח בשלבים מקדמיים להליך, לאפשרויות הסדר לפני כניסה להליך פשיטת הרגל או במהלכו וכן בהגשת בקשה להפטר.
פירוק חברות / עמותות
השירות שניתן במשרד הינו לפירוק חברות או עמותות שלא מתנהלת בהם פעילות וברצון הלקוח לפרקה, על מנת לא להמשיך לשלם אגרות לרשם החברות. השירות כולל עריכת כל המסמכים לבקשת הפירוק, עריכת החלטות החברה/עמותה מעקב אחר פרסומים, עמידה מול רו"ח של החברה / העמותה וסיום התהליך.

פירוק תאגיד מקרקעין
ניתן שירות לפירוק חברות, שהוקמו לצורך רכישת נכס וברצון הלקוח להעביר את הנכס על שמו ולא על שם החברה, כך שהתהליך לא ייחשב לאירוע מס מול רשויות מיסוי מקרקעין.
 
 
 
 
 
 
חייגו 077-3336474 לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד אופיר בוכניק.